Relacja z 1 spotkania PLCUG

logo3Za nami 1 spotkanie Polskiej Grupy Użytkowników Citrix (PLCUG). Zgodnie z przysłowiem “jedna jaskółka wiosny nie czyni”, ale widać nie tyczy się to spotkań naszej grupy, gdyż wiosenna pogoda dopisała. Także wszyscy uczestnicy naszego spotkania byli w świetnym humorze. W tym poście chcieliśmy przekazać relację z samego spotkania dla wszystkich tych, którzy wzięli w nim udział i tych wszystkich, którzy nie mogli sie pojawić, a prosili nas o opisanie przebiegu spotkania.

Krótkie podsumowanie spotkania przygotował już Andrzej:

http://www.plcug.pl/podsumownie-pierwszego-spotkanie-plcug/

Spotkanie odbyło się w królewskim Krakowie, gdzie ugościła nas w swojej  siedzibie firma Cisco Systems Poland. Serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania z sali wykładowej. Uczestnicy spotkania zaczęli się pojawiać juz od godziny 9, ale spotkanie rozpoczęliśmy z małym poślizgiem  o 10:15. Na samym początku Komitet Założycielski PLCUG w osobach Andrzeja Gołębiowskiego i Pawła Serwana przedstawił ideę i cele Polskiej Grupy Użytkowników Citrix. Po krótkim wstępie rozpoczęła się prezentacja przygotowanych tematów.

Jako pierwszy zaczął Andrzej Gołębiowski, który przedstawił temat – “Czy XenApp 7.6 jest dla mnie ? Migrować z wersji 6.5 czy jeszcze chwilę poczekać?”.OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Następną sesję poprowadził Przemek Zębik z firmy AppSense – “AppSense case study – wartość dodana w środowisku XenApp/XenDesktop.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po przerwie obiadowej swoją sesję przedstawił Paweł Serwan – “Wirtualizacji ciąg dalszy – czyli po co karta graficzna vGPU w XenApp/XenDesktop?”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Następną prezentację przygotował Jarek Sobel – “Citrix Provisioning Services – case study dla wdrożenia dla kilkuset serwerów XenApp.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Ostatnią sesję przygotował i przedstawił pan Witek Jaworek z firmy Microsoft – “Licencjonowanie produktów Microsoft w środowisku wirtualnym.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tym miejscu chcieliśmy podkreślić naprawdę aktywny udział uczestników spotkania, którzy ilością pytań potrafili wypełnić każdą zaplanowaną przerwę między sesjami. Jak się okazało zaplanowane na 45 minut sesje przedłużały się do prawie 1 godziny. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się sesja o licencjonowaniu produktów Microsoft w środowisku wirtualnym, w czasie której zadano ponad 50 pytań. Spotkanie skończyło się 1 godzinę później niż planowaliśmy.

Po spotkaniu część uczestników i prelegentów udała się na krakowski Kazimierz, gdzie w luźniejszej atmosferze przy kuflu piwa toczyły się nie mniej interesujące rozmowy.

Na koniec chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom,  bez których pomocy spotkanie nie byłoby tak dobre 🙂

sponsors

Dodatkowo chcemy szczególnie podziękować Grzegorzowi Krawczykowi z firmy Cisco Systems Poland i Andrzejowi Fittowi z firmy Comtegra za wkład wniesiony przy organizacji spotkania. Panowie DZIĘKUJEMY!

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czasie spotkania Jarek Sobel zaprezentował nam nowy produkt firmy Citrix – myszkę X1 do pracy w środowisku Citrix na urządzeniach firmy Apple (iPad,iPhone).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Myszka Citrix X1 była do zdobycia dla uczestników spotkania. Poniżej szczęśliwy posiadacz 😀

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mamy nadzieję, że spotkanie podobało się Wam i wszyscy w jeszcze większym gronie zobaczymy sie na 2 spotkaniu PLCUG. Śledzcie stronę naszej grupy.

6 thoughts on “Relacja z 1 spotkania PLCUG

  1. Pingback: PLCUG 1st meeting – photos and review | pawelserwan

    1. Paweł Serwan Post author

      Thanks Andrew 🙂 we did our best! the next one will be even better – feel invited 😀

      Reply
  2. Pingback: Xenthusiast | Polish Citrix User Group 1st meeting – review

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.